Parazita kezelesek
Tartalom
Létrehozva: Márpedig a cérnagiliszta nem adja alább, egyedül az embert tekinti megfelelő lakóhelynek. A hegyesfarkú bélgiliszta vagy cérnagiliszta Enterobius vermicularis valamennyi életszakaszát az emberben, de legalábbis az ember közelében tölti. A kifejlett példányok a bélrendszer utolsó harmadában, a vékony- és vastagbél, valamint nagy számban a vakbél nyálkahártyájában székelnek. Egyetlen milliméter széles, hengeres és hosszúkás, fehéres színű apróságok.
Egészség Parazita kezelesek és Ápolás Paraziták: Típusok, megelőzés és kezelés Már a második-harmadik hét után fontos, hogy a cicák átessenek a féregtelenítésen és a bolhátlanításon, hogy megszabaduljanak az emésztőrendszerben vagy a bundájukban esetleg megbújó, különféle típusú baktériumoktól, lárváktól, bolháktól és tetvektől.
Így megelőzhető az elszaporodásuk is.
Mostanában több olyan eset került elém, amikor a változatos tünetek és a véreredmény is parazitafertőzésre utaltak, de ez senkinek sem tűnt fel.
Ellenkező esetben nagyon megkeseríthetik a macskák életét. Igen könnyű összeszedni a baktériumokat és az élősködőket, parazita kezelesek már a terhesség során, akár az anyatejjel, esetleg a nyers hús fogyasztással vagy bolhacsípés eredményeképp.
Fontos az éberség, mivel sok parazita az emberre is veszélyes. Például a protozoa okozta toxoplazmózis komolyan problémát okozhat terhes nők esetében. Paraziták típusai A tulajdonságok alapján az élősködők két kategóriába sorolhatók: Külső paraziták A szőrzetben, a fülekben, szemekben és bőrön élnek. A leggyakoribbak: Atkák: általában nagyon irritáló viszketést okoznak a fülben és a belső fülben.
Macskabolhák: nagyon óvatosnak kell velük lenni, parazita kezelesek könnyen átmásznak az emberre is. Kullancsok: szintén megtámadhatják az embert. Vidéken nagyon gyakoriak.
Dermatofita gombák: sokszor okoznak sérüléseket az utcai macskáknál. Belső paraziták Az emésztőrendszerben — különösen a belekben — találhatók.
Galandféreg és bélféreg a leggyakoribb belső élősködő.
Kezelés és gyakoriság A féregtelenítésnek és bolhátlanításnak nincs általánosan meghatározott rendje, az állatorvos határozza meg minden egyes macska esetében a pontos időpontokat — függően hogyan lehet eltávolítani a férgeket? cica súlyától és életmódjától. Általában az első féregtelenítési kezelést tizenöt napon belül meg kell ismételni. Aztán az első hat hónapban havonta van szükség a kezelésre, később háromhavonta, ha sokat tölt a macska a szabadban, és félévente, ha benti cica.
Mind a külső és a belső paraziták, mind a féregtelenítés és bolhátlanítás esetében a kezelés történhet szájon át tabletta vagy cseppek formájában. Megelőzés Speciális irtószerek vagy szprék használatával lehet a legjobban megelőzni a parazitákat.
A természetes anyagok kedvelőinek a kovaföld fosszilizált alga ajánlott.
Érdemes figyelni a macskák viselkedését, mivel azokkal már az egyértelmű szimptómák például görcsök, légzési nehézségek, fájdalom, hasmenés megjelenése előtt is jelezhetik egy-egy betegség korai fázisát. Ilyen viselkedési változások lehetnek az étvágytalanság, a letargia, a túlzott izgatottság vagy parazita kezelesek elbújási vágy. A macskák szeme is különleges, mivel egyedülálló módon tudják visszatükrözni a betegségeket, úgy hogy a szemük környékén hegek, irritáció, gyulladás vagy fekélyek keletkeznek.
Az sem jó jel, ha láthatóvá válik a harmadik szemhéj. Hasonlóképp aggasztó lehet, ha abbahagyják a mosakodást, ilyenkor szintén ki kell találni mely lehetséges betegség okozhatja a változást. További Sanicat Akadémia.
- Milyen paraziták élhetnek a beleinkben és milyen panaszokat okozhatnak?
- Paraziták és kezelés